چاپ آگهی در روزنامه رسمی

اگر دیگر مقالات سایت هوبا را خوانده اید، باید متوجه شده باشید که چاپ آگهی در روزنامه رسمی کشور یکی از مراحل و در واقع آخرین مرحله ی ثبت شرکت می باشد. شرکت ها و موسسات غیر تجاری پس از ثبت حداکثر تا یک ماه فرصت دارند که خلاصه ای از اطلاعات ثبت شرکت خود را در روزنامه رسمی آگهی کرده و به اطلاع عموم برسانند.

روزنامه رسمی شرکتی سهامی است وابسته به قوه قضاییه و وزارت دادگستری که وظیفه ی چاپ و انتشار آگهی های قانونی  و قضایی کشور را بر عهده دارد. از جمله مواردی که در روزنامه رسمی انتشار می یابد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قوانین و مصوبات مجلس شورای اسلامی
 • ثبت شرکت و موسسه غیر تجاری
 • تغییرات و تصمیمات شرکت ها و موسسات غیر تجاری
 • ثبت نام، برند و علامت تجاری
 • ثبت طرح های صنعتی و اختراعات و تمدید آن ها
چاپ آگهی در روزنامه رسمی

اما سوال این است که هدف از ثبت آگهی در روزنامه رسمی کشور چیست؟ همان طور که گفته شد مهم ترین هدف از درج آگهی در روزنامه رسمی کشور، اطلاع رسانی ثبت شرکت و موارد مربوط به آن مانند نام و برند شرکت، زمینه فعالیت، قوانین و مقررات شرکت و … به عموم مردم است. همچنین چاپ آگهی در روزنامه رسمی اهداف دیگری شامل موارد زیر را نیز دنبال می کند:

 • اطلاع رسانی آغاز فعالیت تجاری شرکت
 • اولین تبلیغ جهت آشنایی افراد با شرکت
 • عدم استفاده دیگران از برند و علامت تجاری
 • چاپ اطلاعیه های مهم شرکت

نحوه چاپ آگهی در روزنامه رسمی

در صورتی که مراحل قانونی ثبت شرکت را در اداره ثبت شرکت ها به انجام رسانده باشید، اطلاعات ثبت شرکت شما جهت آگهی شدن در روزنامه رسمی از اداره ثبت شرکت ها به سازمان روزنامه رسمی انتقال داده می شود و شما فقط موظف به پرداخت هزینه چاپ آگهی در روزنامه رسمی هستید. پرداخت هزینه چاپ آگهی در روزنامه رسمی به صورت آنلاین انجام شده و از طریق سامانه http://rrk.ir امکانپذیر می باشد.

به منظور چاپ آگهی در روزنامه رسمی ابتدا باید در سایت ثبت نام کرده و پس از ثبت شماره موبایل، آدرس و کد پستی وارد بخش “صفحه شخصی من” شوید. در این بخش روی “پرداخت هزینه آگهی” کلیک کنید و در صفحه باز شده شماره مکانیزه که کد 18 رقمی دریافتی از اداره ثبت است و در بالای نامه ثبت وجود دارد را وارد کنید تا آگهی شرکت شما را نشان دهد. سپس با انتخاب گزینه “پرداخت آنلاین” و وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود هزینه چاپ آگهی در روزنامه رسمی را پرداخت نمایید. در آخر نیز سامانه یک رسید شامل کد رهگیری را نمایش می دهد که باید آن را برای پیگیری چاپ آگهی در روزنامه رسمی نگهداری نمایید. پس از 5 روز کاری نیز آگهی شما در روزنامه رسمی منتشر خواهد شد.

آگهی منتشر شده در روزنامه رسمی را می توانید از طریق همین سامانه با مراجعه به بخش “صفحه شخصی من” یا بخش “آگهی های قانونی” که به صورت الکترونیکی بوده و معادل نسخه کاغذی برابر با اصل می باشد، دریافت نمایید. دریافت نسخه کاغذی آگهی نیز از طریق مراجعه حضوری و یا درخواست ارسال پستی به متقاضی انجام می گیرد.

خلاصه مراحل چاپ آگهی در روزنامه رسمی به صورت زیر می باشد:

 1. ثبت نام در سامانه http://rrk.ir
 2. ثبت شماره موبایل، آدرس و کد پستی
 3. ورود به بخش “پرداخت هزینه آگهی” از قسمت “صفحه شخصی من”
 4. وارد کردن شماره مکانیزه دریافتی از اداره ثبت جهت نمایش آگهی
 5. پرداخت آنلاین مبلغ آگهی
 6. دریافت رسید و کد رهگیری
 7. چاپ آگهی در روزنامه رسمی پس از 5 روز کاری

در هنگام درج آگهی در روزنامه رسمی باید توجه و دقت زیادی داشته باشید، چرا که این آگهی فقط یک بار اجازه ی چاپ شدن داشته و امکان ویرایش نیز ندارد. به همین دلیل نیز توصیه می کنیم اگر تجربه ای در رابطه با ثبت شرکت ندارید این کار را به هوبا بسپارید تا بهترین نتیجه را در کم ترین زمان ممکن دریافت کنید.

هزینه چاپ آگهی در روزنامه رسمی

هزینه چاپ آگهی در روزنامه رسمی به صورت علی الحساب محاسبه شده و بستگی به میزان نوشته های آگهی و اندازه کادر آن در روزنامه دارد. بنابراین هر چه محتوای آگهی که شامل موضوع فعالیت و اعضای شرکت است، طولانی تر باشد، کادر بزرگ تری از روزنامه را در برگرفته و هزینه آگهی نیز بالاتر خواهد بود. مثلا به ازای یک خط موضوع فعالیت هزینه آگهی حدودا 150 هزار تومان است. در صورتی که موضوع فعالیت شرکت طولانی تر و تعداد اعضای شرکت نیز بیشتر باشد، به همان نسبت نیز هزینه آگهی بیشتر می شود.

پیگیری چاپ آگهی در روزنامه رسمی

پیگیری چاپ آگهی در روزنامه رسمی از طریق همان سامانه که ثبت نام انجام شده به آدرس http://rrk.ir صورت می گیرد. با مراجعه به بخش “صفحه شخصی من” در قسمت “آگهی های ارسال شده / پیگیری آگهی” می توانید از وضعیت آگهی و اطلاعات آن مانند شماره روزنامه و شماره صفحه مطلع شوید. وضعیت آگهی ممکن است به یکی از حالت های زیر باشد:

دریافت شده از ثبت : متقاضی هنوز هزینه چاپ آگهی در روزنامه رسمی را پرداخت نکرده و یا پرداخت ناموفق بوده است.

آماده ارسال به چاپ : پرداخت هزینه چاپ آگهی در روزنامه رسمی با موفقیت انجام شده و آگهی جهت چاپ ارسال شده است.

در حال انتشار امضاء نشده : آگهی در روزنامه رسمی در حال چاپ است اما هنوز امضاء نشده است.

انتشار یافته امضاء نشده : آگهی در روزنامه رسمی چاپ شده ولی هنوز امضاء نشده است.

انتشار یافته امضاء شده : آگهی در روزنامه رسمی چاپ شده و نسخه ی امضاء شده ی آن قابل دانلود است.

خدمات آنلاین ثبتی و مزایای آن در هوبا

پرونده‌ ها در دسـترس، پیشرفت کار در دیـدرس

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *