پلمپ دفاتر

پلمپ دفاتر چیست؟ چرا باید دفاتر پلمپ داشته باشیم؟ برای پلمپ دفاتر چه کاری باید انجام دهیم؟ آیا داشتن دفاتر پلمپ اجباری است؟ اگر در حال ثبت شرکت هستید، احتمالا با این کلمه یعنی “پلمپ دفاتر” مواجه شده و این سوالات و بسیاری سوالات دیگر در مورد آن در ذهن شماست.

آیا می دانید امروز چقدر پول پرداخت کرده اید و چقدر پول دریافت کرده اید؟ آیا محلی برای ذخیره این گونه اطلاعات دارید؟ اگر جواب منفی است چگونه با فراموش کردن یکی از پرداخت ها یا دریافت های روزانه خود برخورد می کنید؟ دزدیده شده یا گم شده؟ بسیاری از افراد ممکن است به دلیل مشغله کاری فراوان دخل و خرج روزانه خود را فراموش کنند و احتمالا اگر جایی برای نگهداری این اطلاعات مثل دفترچه یادداشت، موبایل و … نداشته باشند، با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد.

در ثبت شرکت نیز دخل و خرج یکی از موارد مهم است که باید به آن توجه ویژه ای داشت. در شرکت نیز اگر محلی برای ذخیره اطلاعات دریافت و پرداخت روزانه نداشته باشید، با مشکلات بسیار زیادی دست و پنجه نرم خواهید کرد. در ادامه این مقاله این موضوع را بررسی کرده و پاسخ سوالات مربوط به آن که در ابتدای مقاله آورده شد را خواهیم داد.

پلمپ دفاتر

پلمپ دفاتر چیست؟

ماده 6 قانون تجارت اشاره به داشتن پلمپ دفاتر در تمامی شرکت هایی که مشمول مالیات هستند، دارد. پلمپ دفاتر به معنی دفاتری برای ثبت، ذخیره و نگهداری امور مالی یعنی همان دریافت ها و پرداخت های روزانه، هفتگی، ماهانه و حتی سالانه شرکت است که هر شرکت باید از سازمان امور مالیاتی تحویل گیرد. توجه داشته باشید که این دفاتر باید قبل از ثبت هرگونه معامله ای، توسط نماینده اداره ثبت شرکت ها شماره گذاری، امضاء و پلمپ گردد.

پلمپ دفاتر به دو صورت دفتر کل و دفتر روزنامه است که از نظر تعداد برگ ها در سه نوع 50 ، 100 و 150 برگی هستند. دفتر روزنامه ثبت هزینه، سود و زیان شرکت به صورت روزانه و دفتر کل ثبت هزینه های دفتر روزنامه به صورت هفتگی است. وجود پلمپ دفاتر از ضرورت های ثبت شرکت است و عدم ارائه این دفاتر منجر به توبیخ و علی الراس شدن شرکت خواهد شد. اهمیت این دفاتر به قدری زیاد است که حتی در صورت عدم فعالیت شرکت نیز باید این دفاتر را تحویل گرفته و به صورت خالی و سفید به اداره مالیات ارائه نمایید.

مراحل پلمپ دفاتر

ثبت درخواست پلمپ دفاتر نیز مانند ثبت شرکت به صورت آنلاین بوده و در سامانه ثبت شرکتها قابل انجام است. به منظور ثبت درخواست پلمپ دفاتر ابتدا باید به آدرس https://irsherkat.ssaa.ir/Design/RqstAdmission/PolompRequest.aspx مراجعه نموده و اطلاعات خواسته شده که شامل نوع شخص متقاضی، نوع تقویم مالی، شروع سال مالی، شروع ماه مالی، شروع روز مالی، تابعیت متقاضی، شماره همراه و شماره ثابت را تکمیل کنید. البته اطلاعات بیشتری نیز با توجه به نوع شخص متقاضی که انتخاب می کنید، وجود دارد، مثلا برای اشخاص حقیقی اطلاعات هویتی و برای اشخاص حقوقی شناسه ملی و آدرس محل دریافت دفاتر پلمپ شده را نیز باید تکمیل نمایید. توجه داشته باشید تحویل دفاتر پلمپ به آدرس ثبت شده در سامانه فقط در برخی شهرها انجام می شود و اگر نام استان و شهر شما در لیست نبود باید به شیوه گذشته یعنی مراجعه حضوری به اداره مالیات عمل کنید.

مرحله بعد بررسی اطلاعات است که در صورت صحت اطلاعات باید “تایید اطلاعات شخص حقوقی” را انتخاب نموده و بلافاصله پس از تایید اطلاعات شماره پیگیری به شما اختصاص داده شده که با این شماره می توانید از مراحل درخواست پلمپ دفاتر خود مطلع شوید. همچنین پس از دریافت شماره پیگیری بایستی اطلاعات مربوط به سمت تکمیل کننده اظهارنامه یعنی یکی از اعضای هیات مدیره و همچنین دیگر اعضا را نیز تکمیل کنید.

مرحله بعد “دفتر مورد تقاضای شخص” است که باید در این مرحله از پلمپ دفاتر نوع دفتر، تعداد برگ ها و جلدهای آن را انتخاب کنید. پس از مشخص شدن این موارد وارد صفحه تایید اطلاعات خواهید شد که باید روی گزینه تایید اظهارنامه پلمپ و مدارک مورد نیاز کلیک نمایید. سپس لیست مدارک لازم برای پلمپ دفاتر نمایش داده شده و با کلیک روی پذیرش نهایی اظهارنامه پلمپ دفاتر به صورت مهر و امضاء شده قابل دریافت است که باید این پرینت این اظهار نامه و مدارک را از طریق پست به اداره ثبت ارسال کنید. پس از ارسال مدارک، کد پیگیری اخذ شده از اداره پست و تاریخ تحویل مدارک را در سامانه پلمپ دفاتر با انتخاب گزینه پلمپ دفاتر ثبت نموده و روی پذیرش نهایی کلیک کنید.

در آخر نیز پس از بررسی و تایید پرونده توسط اداره ثبت باید هزینه پلمپ دفاتر را به صورت آنلاین پرداخت کرده تا مجوز پلمپ دفاتر صادر گردد.

در زیر مراحل ثبت درخواست پلمپ دفاتر به صورت خلاصه تر آمده است:

  1. مراجعه به سامانه ثبت شرکت ها
  2. تکمیل اطلاعات متقاضی پلمپ دفاتر
  3. دریافت شماره پیگیری از سامانه
  4. تکمیل اطلاعات تکمیل کننده اظهارنامه پلمپ دفاتر
  5. تکمیل اطلاعات اعضای هیات مدیره شرکت
  6. تکمیل دفتر مورد تقاضا
  7. تایید صحت اطلاعات
  8. ارسال اظهارنامه و مدارک به اداره ثبت
  9. تکمیل کد پیگیری و تاریخ تحویل مدارک در اداره پست
  10. پرداخت هزینه صدور مجوز پلمپ دفاتر

زمان پلمپ دفاتر

یکی از مسائل مهم در رابطه با پلمپ دفاتر زمان آن است. برای اینکه مشمول جریمه نشوید باید در زمان مقرر شده نسبت به پلمپ دفاتر قانونی خود اقدام نمایید. زمان پلمپ دفاتر قبل از شروع سال مالی جدید است، مثلا برای پلمپ دفاتر سال مالی 1400 که از فروردین آغاز می شود باید حداکثر تا پایان اسفند سال 1399 اقدام نمود.

توجه داشته باشید که پلمپ دفاتر را به روزهای آخر سال موکول نکنید و ترجیحا در ابتدای سال جهت پلمپ دفاتر قانونی سال مالی بعد اقدام نمایید، چرا که مراحل اداری پلمپ دفاتر نیز باید تا قبل از سال مالی جدید به پایان رسیده و مجوز اخذ گردد.

پیگیری پلمپ دفاتر

چنانچه بعد از صدور مجوز، دفاتر پلمپ به دست شما نرسید نیاز به پیگیری دفاتر پلمپ دارید. پیگیری دفاتر پلمپ نیز از طریق سامانه ثبت شرکت ها و در بخش پیگیری درخواست امکانپذیر است. به منظور پیگیری پلمپ دفاتر به سامانه https://irsherkat.ssaa.ir/Design/FollowUp.aspx مراجعه نموده و پس از مشخص کردن نوع درخواست که باید پلمپ دفاتر تجاری را انتخاب کنید، یکیی از شماره پیگیری های دریافت شده از سامانه و یا اداره پست را وارد نموده و با کلیک روی گزینه بازیابی درخواست از نتیجه پلمپ دفاتر خود مطلع شوید.

سامانه هوشمندِ روزآمد و سرآمد هوبا، هرگونه ابهامی را که در روند خدمات و هزینه‌های ثبتی‌ هست، برطرف کرده است.

این سامانه هوشمند هم از طریق سایت و هم از طریق اپلیکیشن در دسترس شماست.

Related Post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *