هوبا ثبتهوبا ثبتهوبا ثبت
۰۲۱-۸۸۷۰۴۹۰۰
خیابان شهید بهشتی، خیابان قائم مقام فراهانی کوچه میرزا حسنی، پلاک ۹ ، طبقه ۴ ، واحد ۱۲

هزینه پلمپ دفاتر تجاری

  • خانه
  • هزینه پلمپ دفاتر تجاری

در مقاله دیگری از سایت در مورد مراحل ثبت شرکت مطالبی را خدمت شما ارائه دادیم. بعد از ثبت شرکت به مدت 2 ماه زمان لازم است تا جهت شفاف سازی درآمدها و هزینه ها اقدامی تحت عنوان پلمپ دفاتر تجاری صورت گیرد. در این مقاله ابتدا در مورد پلمپ دفاتر و انواع آن صحبت می کنیم؛ سپس در مورد هزینه پلمپ دفاتر تجاری و اینکه شامل چه مواردی می شود مطالبی را خدمت شما عزیزان ارائه می‌دهیم. لازم به ذکر است که یکی دیگر از خدماتی که شرکت هوبا ثبت ارائه می‌دهد تهیه و اخذ دفاتر پلمپ و تکمیل آن است.

پلمپ دفاتر تجاری به چه معناست؟

یکی از اقدامات الزامی که همه موسسات و شرکت هایی که ثبت شده اند باید انجام دهند این است که دفاتر تجاری را از اداره امور مالیات دریافت کنند. در این دفاتر باید همه فعالیت های مالی شرکت به طور دقیق ذکر شود. نحوه ثبت این اطلاعات در این دفتر بسیار مهم است و باید خوانا و دقیق با ذکر دقیق تاریخ و بدون هیچ گونه خط خوردگی باشد.

پس از پایان سال مالی و زمانی که شرکت ها باید اظهارنامه مالیاتی خود را به اداره مالیات تحویل دهند، دفاتر تجاری پلمپ می شود و همراه با سایر مدارک مورد نیاز به اداره دارایی تحویل داده می‌شود.

قیمت پلمپ دفاتر تجاری

دفاتر تجاری چند نوع دارد؟

دفاتر پلمپ انواع مختلفی دارد و هزینه پلمپ دفاتر تجاری برای انواع مختلف آن نیز با یکدیگر متفاوت است.

دفاتر روزنامه

این نوع دفاتر پلمپ یکی از مهمترین دفاتر شرکت‌ها است. زیرا بر اساس این دفتر می توان دفتر‌های دیگر را تکمیل نمود. در دفتر روزنامه همه مراودات و معاملات مالی، هر روزه باید به طور دقیق وارد شود. نظم و دقت در تکمیل این دفتر بسیار اهمیت دارد، باید همه جزئیات مربوط به معاملات با ذکر دقیق تاریخ ثبت شود. البته تاخیر در ثبت معاملات تا مدت 7 روز مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند. دفتر روزنامه در پایان سال مالی نیاز به پلمپ دارد و هزینه پلمپ دفاتر تجاری را باید برای آن بپردازید.

دفاتر کل

در دفتر کل باید مراودات و معاملات مالی برای یک هفته وارد شود. اطلاعات مربوط به یک هفته را می توان از دفتر روزنامه که اطلاعات به صورت روزانه در آن وارد شده است استخراج کرد. بدیهی است که اطلاعات دفتر کل و دفتر روزنامه باید با یکدیگر مطابقت داشته باشد. این دفتر نیز نیاز به پرداخت هزینه پلمپ دفاتر تجاری دارد.

دفاتر دارایی

دفتر دارایی در واقع همان ترازنامه است. در این دفتر همه اموال منقول و غیر منقول، همه بدهی های و مطالبات شرکت باید در آن ثبت شود. این دفتر نیازی به پرداخت هزینه پلمپ دفاتر تجاری ندارد.

دفاتر کپیه

در دفتر کپیه باید همه مرسلات و مخابرات و صورت حساب های صادر شده از شرکت در آن ثبت شود. دفتر کپیه نیازی به پلمپ ندارد و نیازی به پرداخت هزینه پلمپ دفاتر تجاری برای آن نیست.

برآورد هزینه پلمپ دفاتر تجاری

یکی از سوالات مهمی که کاربران همیشه از ما میپرسند این است که هزینه پلمپ دفاتر تجاری چقدر است. در پاسخ به این سوال باید گفت، با توجه به اینکه تهیه و پلمپ دفاتر تجاری انواع مختلفی دارد، هزینه پلمپ دفاتر تجاری نیز متفاوت است. قیمت پایه برای پرداخت هزینه پلمپ دفاتر تجاری در هوبا ثبت 480.000 تومان است.

 برای برآورد دقیق هزینه پلمپ دفاتر تجاری می توانید به صفحه مربوط به پلتفرم هوبا ثبت مراجعه کنید. در این پلتفرم بر اساس اینکه نیاز به اخذ دفتر برای چه سالی را دارید و اینکه دفتری که تهیه می کنید 50 برگ، 100 برگ و یا 200 برگ باشد. همچنین اینکه دفتر را برای شخص می خواهید یا شرکت می‌توانید هزینه پلمپ دفاتر تجاری را برآورد کنید.

نکته: ما همچنین در مقاله ای دیگر درباره هزینه ثبت علامت تجاری و هزینه دریافت کد اقتصادی به شما توضیح داده‌ایم که در صورت تمایل می‌توانید آن را مطالعه کنید.

دفاتر پلمپ و پرداخت هزینه پلمپ دفاتر تجاری چه کاربردی دارد؟

ارائه اظهارنامه مالیاتی

ارائه اظهارنامه مالیاتی نیاز به دفاتر پلمپ دارد. چنانچه شرکتی از پلمپ دفتر تجاری خودداری کند توسط اداره دارایی جریمه می شود. اگر شرکت ها دفاتر پلمپ شده خود را در پایان سال مالی به اداره مالیات ارائه ندهند در آینده با جریمه‌های سنگینی از سوی دارایی روبرو خواهند شد.

دریافت کارت بازرگانی

یکی دیگر از مواردی که برای دریافت آن نیاز به ارائه دفاتر پلمپ است، دریافت کارت بازرگانی است. به دلیل اینکه مسئله صادرات و واردات بسیار اهمیت دارد، برای دریافت کارت بازرگانی باید حتما دفاتر پلمپ ارائه شود. برای اطلاع از هزینه‌ها می توانید به صفحه هزینه دریافت کارت بازرگانی مراجعه کنید.

پرداخت هزینه پلمپ دفاتر تجاری

نحوه دریافت پلمپ دفاتر تجاری چگونه است؟

پلمپ دفاتر تجاری توسط اداره مالیات صورت می گیرد، اما برای درخواست آن باید از طریق اداره ثبت شرکت ها اقدام کنید. درخواست پلمپ دفاتر تجاری از اداره ثبت به اداره مالیات ارجاع داده می شود و پس از آن اداره مالیات این دفتر را برای متقاضی ارسال می کند. البته اگر شما انجام این کار را به شرکت هوبا ثبت بسپارید کار شما آسان می شود و همه این مراحل توسط کارشناسان هوبا ثبت انجام می‌شود.

نحوه تنظیم دفاتر تجاری

نکته ای که به آن باید خیلی دقت کنید این است که دفاتر پلمپ باید دقیق و صحیح تنظیم شود و هیچ گونه خط خوردگی نداشته باشد. در صورت اینکه صفحاتی از دفتر غلط خوردگی داشته باشد و اطلاعات به دقت در آن وارد نشده باشد می تواند باعث بروز مشکلاتی برای شرکت شود.

. مدارک لازم برای پلمپ دفاتر برای اشخاص حقیقی چیست؟

کپی کارت ملی و شناسنامه اصل اظهارنامه دریافت شده از سامانه فرم تکمیل شده اظهارنامه

مدارک لازم برای پلمپ دفاتر برای اشخاص حقوقی چیست؟

کپی کارت ملی و شناسنامه مدیر عامل اصل اظهارنامه پلمب دفاتر تجارتی دریافت شده از سامانه تکمیل و امضای اظهارنامه توسط یکی از مدیران شرکت کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات ثبتی شرکت اصل یا کپی وکالت‌نامه یا معرفی‌نامه در خصوص اشخاص حقوقی دولتی

پیگیری پلمپ دفاتر را چگونه انجام دهیم؟

بعد از اینکه درخواست پلمپ دفاتر خود را ثبت کردید یک کد رهگیری به شما داده می شود. این کد را نزد خود حفظ کنید تا در صورت ارسال نشدن پلمپ دفاتر بتوانید پیگیری های لازم را انجام دهید

5/5 - (2 امتیاز)

پیام بگذارید