هوبا ثبتهوبا ثبتهوبا ثبت
۰۲۱-۸۸۷۰۴۹۰۰
خیابان شهید بهشتی، خیابان قائم مقام فراهانی کوچه میرزا حسنی، پلاک ۹ ، طبقه ۴ ، واحد ۱۲

هزینه انحلال شرکت سهامی خاص + راهنمای مراحل ✅

 • خانه
 • اخبار
 • هزینه انحلال شرکت سهامی خاص + راهنمای مراحل ✅
هزینه انحلال شرکت سهامی خاص

بسیاری از افراد هستند که در زمان ثبت شرکت سهامی خاص، شور و اشتیاق زیادی دارند. آنها هیچوقت فکر نمی‌کنند که روزی نیاز باشد که شرکت خود را منحل کنند. اما ممکن است در ادامه مسیر فعالیت، شرایط جوری رقم بخورد که تصمیم به انجام این کار بگیرند. انجام این کار در شرایط خاصی امکان پذیر است و باید یک سری مراحل اداری نسبتا پیچیده طی شود. پس بهتر است اگر تصمیم به این کار گرفته اید؛ با مدارک مورد نیاز، هزینه انحلال شرکت سهامی خاص و غیره آشنا شوید.

انحلال شرکت سهامی خاص چیست؟

پیش از هر چیزی بهتر است به شما بگوییم که شرکت سهامی خاص به چه معناست. به زبان ساده به شرکت هایی که به صورت رسمی ثبت می‌شوند و سرمایه شرکت به صورت سهام بین سهامداران تقسیم می‌شود و اجازه حضور در بورس را ندارند؛ شرکت سهامی خاص می‌گویند. حال اگر یک چنین شرکتی بخواهد به فعالیت خود پایان بدهد؛ در واقع می‌گوییم که تصمیم به انحلال شرکت سهامی خاص گرفته است. که برای این کار باید هزینه انحلال شرکت سهامی خاص را نیز بپردازد.

دلایل زیادی مانند ورشکستگی، رسیدن و یا نرسیدن به اهداف، دریافت حکم از دادگاه عالی کشور و غیره همگی دلایلی هستند که باعث می‌شود یک نفر تصمیم به انحلال شرکت بگیرد. به عنوان مثال وقتی شخصی یک شرکت را برای رسیدن به هدف خاصی تاسیس کرده باشد؛ زمانی که آن هدف محقق شود مجاز است که با پرداخت هزینه انحلال شرکت سهامی خاص شرکت را منحل کند.

مراحل انحلال شرکت سهامی خاص

همچنین برخی از شرکت ها هستند که برای رسیدن به هدف خاصی تاسیس می‌شود و در یک بازه زمانی مجاز هستند که فعالیت کنند. این شرکت ها اگر پس از اتمام فرصت به اهداف خود نرسند باید اقدام به انحلال شرکت کنند. در ادامه به بررسی نحوه انجام این کار و هزینه انحلال شرکت سهامی خاص می‌پردازیم.

مراحل انحلال شرکت سهامی خاص

 • شما ابتدا باید با حضور کلیه سهامداران یا وکلای قانونی آنها یک مجمع فوق العاده تشکیل دهید.
 • سپس باید یک صورتجلسه برای انحلال شرکت سهامی خاص تنظیم کنید و آن را به امضای تمامی سهامداران دربیاورید.
 • پس از انجام این کار شما باید این صورتجلسه را به همراه مدارکی که در ادامه می‌گوییم به سازمان ثبت شرکت ها بفرستید.
 • پس از آن مراحل ادارای که سازمان ثبت شما را در مورد آن راهنمایی می‌کند را باید طی کنید.

انجام این کار می‌تواند برای شما کمی دشوار و زمان گیر باشد. اما نگران نباشید؛ شما نیازی نیست که تک تک این مراحل را سپری کنید. کافیست انحلال شرکت خود را به موسسه هوبا ثبت واگذار کنید تا ما در کمترین زمان ممکن این کار را برای شما انجام دهیم. ما از بهترین نیروها و وکلا برای کار شما استفاده می‌کنیم. به همین خاطر بهترین نتیجه در کمترین زمان ممکن برای شما حاصل می‌شود.

در صورت تمایل به همکاری با شرکت ما می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا ضمن دریافت مشاوره رایگان، از خدمات ما بهره مند شوید. هزینه انحلال شرکت سهامی خاص در هوبا ثبت به صورت کاملا منطقی محاسبه می‌شود که این مبلغ نسبت به رقبا کمتر است. در رابطه با مدت زمانی که انحلال این نوع از شرکت ها طول می‌کشد باید بگوییم که نمی‌شود زمان دقیقی را اعلام کرد. اما باید بدانید که تنها 5 روز برای مراجعه به اداره ثبت و تحویل مدارک فرصت دارید.

مدارک انحلال شرکت سهامی خاص

مدارک مورد نیاز برای هزینه انحلال شرکت سهامی خاص

 • شخصی که به عنوان مدیر تصفیه انتخاب می‌شود باید کپی کارت ملی و کپی شناسنامه خود را ارائه کند.
 • به منظور انحلال شرکت سهامی خاص شما باید یک صورتجلسه تنظیم کنید.
 • شما همچنین باید آگهی خود را در روزنامه رسمی منتشر کنید.
 • و در انتها به عنوان آخرین مدرک، شما باید آگهی شرکت در مجمع را ارائه کنید.

هزینه انحلال شرکت سهامی خاص

از آنجایی که شما باید هزینه انحلال شرکت سهامی خاص را به صورت مرحله ای پرداخت کنید؛ نمی‌شود هزینه دقیقی را برای این کار مشخص کرد. شما برای تشکیل مجمع، هزینه ثبت در روزنامه رسمی و سایر مراحل باید هزینه جداگانه ای را پرداخت کنید. اگر تمایل دارید که نسبت به این هزینه ها مطلع شوید می‌توانید از طریق تماس با کارشناسان هوبا ثبت سوالات خود را مطرح کنید.

سخن پایانی

ما به شما به صورت کامل درباره مراحل، مدارک مورد نیاز و هزینه انحلال شرکت سهامی خاص گفتیم. از آنجایی که این کار تا حدودی پیچیده است؛ اگر تجربه انجام این کار را ندارید بهتر است انحلال شرکت خود را به شرکت های ثبتی مانند هوبا ثبت واگذار کنید. شما با این کار می‌توانید بهترین نتیجه را در کمترین زمان ممکن بگیرید.

به این نوشته امتیاز دهید

پیام بگذارید