هوبا ثبتهوبا ثبتهوبا ثبت
۰۲۱-۸۸۷۰۴۹۰۰
خیابان شهید بهشتی، خیابان قائم مقام فراهانی کوچه میرزا حسنی، پلاک ۹ ، طبقه ۴ ، واحد ۱۲

هزینه انحلال شرکت با مسئولیت محدود + مراحل ✅ – هوبا ثبت

 • خانه
 • اخبار
 • هزینه انحلال شرکت با مسئولیت محدود + مراحل ✅ – هوبا ثبت
هزینه انحلال شرکت با مسئولیت محدود

شرکت های با مسئولیت محدود پس از انجام کارهای اداری در شرایط خاصی می‌توانند منحل شوند و فعالیت خود را پایان بخشند. هنگامی که یک شرکت مسئولیت محدود قصد این کار را داشته باشد؛ باید با مدارک مورد نیاز، مراحل، هزینه انحلال شرکت با مسئولیت محدود، مالیات و غیره آشنا باشد. اگر کسی تجربه انجام این کار را داشته باشد؛ می‌تواند خیلی زودتر نتیجه را برای شما حاصل کند. به همین خاطر توصیه می‌شود حتما از خدمات شرکت های ثبت در این زمینه استفاده کنید.

در ادامه بیشتر درباره مراحل، مدارک مورد نیاز و هزینه انحلال شرکت با مسئولیت محدود به شما توضیح خواهیم داد.

منظور از انحلال شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

شرکت های مسئولیت محدود پس از ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یک برهه زمانی ممکن است با توجه به مسائل پیش آمده مختلف قصد انحلال شرکت را داشته باشند و به فعالیت خود پایان بدهند. برای این کار باید اقدامات خاصی انجام شود و هزینه انحلال شرکت با مسئولیت محدود نیز پرداخت شود. به مجموعه این اقدامات که برای توقف فعالیت شرکت مسئولیت محدود انجام می‌شود؛ انحلال شرکت با مسئولیت محدود می‌گویند.

دلایل انحلال شرکت با مسئولیت محدود

دلایل انحلال شرکت با مسئولیت محدود در ایران

 • ممکن است شرکت به هدف مورد نظر خود رسیده باشد و به همین خاطر دیگر دلیلی برای ادامه فعالیت خود نبیند.
 • اگر فعالیت شرکت مسئولیت محدود در راستای هدف مورد نظر شرکت نباشد و یا در صورت تلاش، شرکت به هدف خود نرسد؛ مدیران تصمیم به انحلال شرکت مسئولیت محدود می‌گیرند.
 • ورشکستگی یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند منجر به این اقدام شود.
 • گاهی نیز ممکن است اکثر سهامداران و شرکای شرکت که بیش از 50 درصد از سرمایه شرکت متعلق به آنهاست تصمیم به این کار بگیرند.
 • درخواست های اعضا در پی از دست رفتن سرمایه شرکت نیز می‌تواند منجر به انحلال شرکت مسئولیت محدود شود.

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع دقیق از هزینه انحلال شرکت با مسئولیت محدود شما می‌توانید با کارشناسان هوبا ثبت تماس حاصل فرمایید و از خدمات مشاوره ای ما به صورت رایگان بهره مند شوید.

مدارک مورد نیاز برای انحلال شرکت با مسئولیت محدود

پیش از آنکه درباره هزینه انحلال شرکت با مسئولیت محدود به شما بگوییم؛ بهتر است درباره مدارک مورد نیاز برای این کار به شما بگوییم. مدارک مورد نیاز برای انحلال شرکت مسئولیت محدود به شرح زیر است:

 • شما باید صورت جلسه ای که برای منحل کردن شرکت تهیه کردید را ارائه کنید.
 • ارائه آخرین تغییرات شرکت و روزنامه رسمی الزامیست.
 • تهیه کارت ملی و شناسنامه فردی که به عنوان مدیر تصفیه شناخته می‌شود نیز اجباریست.
 • شما همچنین باید شواهد و مستندات لازم برای مجمع عمومی که در روزنامه رسمی منتشر شده است را نیز تهیه کنید.

هزینه انحلال شرکت با مسئولیت محدود

هزینه انحلال شرکت با مسئولیت محدود

شما در ابتدا باید تمامی بدهی های شرکت را تسویه کنید و حق و حقوق تمام کارمندان خود را بدهید. اگر بعد از تسویه کردن بدهی های شرکت، همچنان پولی برای شرکت باقی بماند؛ باید مالیات نیز بدهید. شما باید یک هزینه جداگانه نیز برای ثبت آگهی انحلال شرکت نیز در نظر بگیرید. به طور کلی هزینه انحلال شرکت با مسئولیت محدود به مسائل گوناگونی بستگی دارد. به همین خاطر بهتر است برای اطلاع دقیق از این موضوع با کارشناسان هوبا ثبت تماس حاصل فرمایید.

آموزش گام به گام انحلال شرکت با مسئولیت محدود

یکی از مجامعی که برای انحلال شرکت تشکیل می‌شود؛ مجمع عمومی فوق العاده است. پس بهتر است در اولین قدم برای تشکیل این مجمع اقدام کنید. باید در نظر داشته باشید از آنجایی که در این جلسه رای گیری خواهد شد؛ حضور اکثریت شرکا اجباریست. در قدم بعدی شخصی به عنوان مدیر تصفیه باید مشخص شود تا برای انحلال شرکت یک صورتجلسه جامع تنظیم کند.

پس از آن شما باید به سامانه ثبت شرکت ها مراجعه کنید و مدارک خواسته شده را در سامانه بارگزاری کنید و هزینه انحلال شرکت با مسئولیت محدود را پرداخت کنید. در قدم بعدی مدارک شما بررسی می‌شود و اگر مورد خاصی نداشته باشد؛ گواهی انحلال شرکت با مسئولیت محدود برای شما صادر می‌شود.

جمع بندی

ما در این مقاله به صورت کامل درباره هزینه انحلال شرکت با مسئولیت محدود، مدارک مورد نیاز و نحوه درخواست توضیح دادیم. اما از آنجایی که این کار کمی پیچیده است؛ پیشنهاد می‌شود اگر تجربه ای در آن ندارید از خدمات شرکت های ثبت استفاده کنید. هوبا ثبت یک شرکت معتبر در این زمینه است که می‌تواند با بهترین قیمت و در کمترین زمان ممکن این کار را برای شما انجام دهد.

هزینه انحلال شرکت با مسئولیت محدود در هوبا ثبت نسبت به سایر شرکت های هم رده مناسب تر است و شما نیازی نیست دغدغه ای از این بابت داشته باشید. جهت دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش همین حالا با کارشناسان هوبا ثبت تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

انحلال شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

انحلال شرکت با مسئولیت محدود یعنی زمانی که یک شرکت با مسئولیت محدود قصد دارد به فعالیت خود پایان بدهد.

انحلال شرکت با مسئولیت محدود چقدر زمان می‌برد؟

این زملن بستگی به نحوه عملکرد شما دارد. اگر اقدامات لازم را سریعا انجام دهید؛ زملن کمتری برای انحلال شرکت صرف خواهد شد.

به این نوشته امتیاز دهید

پیام بگذارید