هوبا ثبتهوبا ثبتهوبا ثبت
۰۲۱-۸۸۷۰۴۹۰۰
خیابان شهید بهشتی، خیابان قائم مقام فراهانی کوچه میرزا حسنی، پلاک ۹ ، طبقه ۴ ، واحد ۱۲

مراحل ثبت برند و هزینه ها + راهنمای قدم به قدم ✅ – هوبا ثبت

 • خانه
 • اخبار
 • مراحل ثبت برند و هزینه ها + راهنمای قدم به قدم ✅ – هوبا ثبت
مراحل ثبت برند

اگر شما به این صفحه آمده‌اید قطعا یک سوال در ذهن شما به وجود آمده است. آن هم این است که ثبت برند چقدر طول می‌کشد؟ ثبت برند یکی از اقداماتی است که هر کسی باید برای کسب و کار خود انجام دهد. اما برای همه افراد این سوال پیش می‌آید که ثبت برند چقدر زمان می‌برد. در این مقاله به صورت کامل درباره مراحل ثبت برند یا ثبت شرکت و مدت زمان آن به شما توضیح می‌دهیم.

مراحل ثبت برند

برند یک علامت تجاری می‌باشد که هر شخص در بازار برای شرکت و محصولات خود از آن استفاده می‌کند. برای اینکه هر شخص مانع از سواستفاده افراد سودجو از نام برند خود شود؛ باید برند خود را در اداره ثبت به صورت رسمی ثبت کند. در این مقاله به شما درباره مراحل ثبت برند به شما توضیح می‌دهیم. همچنین به سوال ثبت برند چقدر طول می‌کشد؟ نیز پاسخ می‌دهیم.

پیش از هرچیزی باید به شما درباره مراحل ثبت برند توضیح دهیم تا درباره جزئیات کار بدانید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند

ارائه مدارک شرکت و مدیرعامل

اولین مرحله از مراحل ثبت برند ارائه مدارک مدیر عامل و شرکت می‌باشد. این مرحله برای اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت است. در ادامه مدارک مورد نیاز برای هر دو گروه را به شما می‌گوییم.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند اشخاص حقوقی

 • کپی از تمام مدارک شرکت: شما باید یک کپی از آگهی تاسیس، مدارک مربوط به تغییر نام، مدارک مربوط به تغییر آدرس و تغییر مدیرعامل و روزنامه تاسیس را ارائه کنید.
 • کپی تمامی مجوزهای شرکت: شما باید یک کپی از پروانه بهره برداری و جواز تاسیس را ارائه کنید. اگر مجوز به نام شرکت نباشد و به نام مدیرعامل باشد موردی ندارد.
 • ارائه کپی کارت بازرگانی: این مدرک نیز می‌تواند به نام شرکت و یا مدیرعامل شرکت باشد.
 • کپی مدارک شناسایی: ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل شرکت الزامی است.
 • ارائه علامت مورد تقاضا: این علامت را باید در کادر 10*10 ارائه کنید.
 • مهر شرکت: برای ثبت برند باید مهر شرکت را نیز ارائه کنید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت افراد حقیقی

 • شخص متقاضی باید کپی کارت ملی و شناسنامه خود را ارائه کند.
 • کپی جواز کسب: در صورتی که جواز کسب در دسترس نبود؛ مجوز فعالیت مرتبط در زمینه خدمات نیز قابل قبول است.
 • شخص متقاضی باید کپی کارت بازرگانی خود را ارائه کند.
 • ارائه نمونه برند در کادر 10*10 نیز الزامیست.

سامانه ثبت برند

ثبت نام در سایت مالکیت معنوی قسمت ثبت برند

در این مرحله از مراحل ثبت برند ابتدا باید وارد سایت sherkat.ssaa.ir شوید. پس از وارد شدن به سایت وارد قسمت مرکز مالکیت معنوی شوید. سپس وارد قسمت خدمات الکترونیک و پس از آن ثبت علائم تجاری مراجعه کنید. با مراجعه به بخش اظهارنامه الکترونیکی گزینه موافق هستم را بزنید. پس از طی کردن این مراحل، مراحل ثبت اظهارنامه برای شما نمایش داده می‌شود.

سپس باید به صورت زیر اقدام به پر کردن فرم بکنید. در نظر داشته باشید که اطلاعات تنها باید به زبان فارسی وارد شوند.

مرحله اول

ابتدا باید اطلاعات شخص حقوقی و یا حقیقی وارد شود. در نظر داشته باشید که تنها شخصی که شماره او در سامانه ثبت می‌شود می‌تواند اطلاعیه ها و رمز را دریافت کند. اگر شخص متقاضی وکیل بود باید گزینه ی وکیل دادگستری را انتخاب کند و اگر شخص متقاضی یکی از شرکای شرکت باید باید گزینه یکی از مدیران را انتخاب کند.

در قسمت انتخاب کالا اگر شماره طبقه کالا را می‌دانید روی گزینه شماره کالای درخواستی را می‌دانم بزنید در غیر این صورت روی گزینه بعدی بزنید.

مرحله دوم

در این مرحله از مراحل ثبت برند شما باید مدارکی که از شما خواسته شده را در سامانه بارگزاری کنید. اگر مدارک شما بیشتر از فیلد بارگزاری سایت بود؛ افزودن ضمائم اختیاری را بزنید تا فیلدی برای شما اضافه شود. پس از انجام این اقدامات حتما مدارک را یک بار مرور کنید تا چیزی را به اشتباه آپلود نکرده باشید.

مرحله سوم

در این مرحله شما باید هزینه اولیه را از طریق درگاه پرداخت پرداخت کنید تا برای شما اظهارنامه و رمز عبور ارسال شود.

مراحل پیگیری ثبت برند

معمولا 2 الی 3 ماه طول می‌کشد تا مدارک شما بررسی شود. پس از این مدت مدارک شما یا تایید می‌شود و یا بنا به دلایلی رد می‌شود. اگر مدارک شما ثبت شد مابقی مراحل ثبت برند توسط وکیل و یا شرکت های ثبت انجام می‌شود و هزینه نهایی به موکل اعلام می‌شود. پس از این مرحله یک سری کارهای اداری توسط وکیل شما انجام می‌شود که او موظف است شما را درباره آنها مطلع سازد.

ثبت برند چقدر زمان می‌برد؟

ثبت برند چقدر زمان می‌برد؟

معمولا حدود 2 الی 3 ماه طول می‌کشد تا برند شما ثبت شود. البته باید بدانید که مواردی مانند استعلام نام برند، تنظیم اظهارنامه و غیره تاثیر مستقیمی روی مدت زمان ثبت برند دارند.

پیشنهاد می‎شود اگر تا به حال برای ثبت برند اقدام نکرده‌اید و با مراحل کار آشنایی ندارید این کار را به یک شرکت کاربلد واگذار کنید. هوبا ثبت یک شرکت معتبر در زمینه ثبت برند می‌باشد که تمامی مراحل را در کمترین زمان ممکن و با بهترین قیمت انجام می‌دهد. شما می‌توانید تمام مراحل ثبت برند را به شرکت هوبا ثبت واگذار کنید. جهت دریافت مشاوره رایگان همین حالا با کارشناسان هوبا ثبت تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

چرا باید برند خود را ثبت کنیم؟

ثبت برند به برند شما اعتبار می‌بخشد و مردم راحت تر به آن اعتماد می‌کنند. علاوه بر آن مانع از سواستفاده افراد سودجو می‌شود.

مراحل ثبت برند توسط چه کسی باید انجام شود؟

بهتر است برای نتیجه گیری بهتر و سریع تر این کار را به شرکت های ارائه دهنده خدمات ثبت برند واگذار کنید.

به این نوشته امتیاز دهید

پیام بگذارید