هوبا ثبتهوبا ثبتهوبا ثبت
۰۲۱-۸۸۷۰۴۹۰۰
خیابان شهید بهشتی، خیابان قائم مقام فراهانی کوچه میرزا حسنی، پلاک ۹ ، طبقه ۴ ، واحد ۱۲

روزنامه رسمی چیست و اطلاع رسانی به این روش چه مزایایی دارد؟

 • خانه
 • مقالات
 • روزنامه رسمی چیست و اطلاع رسانی به این روش چه مزایایی دارد؟
روزنامه رسمی چیست؟

ثبت شرکت و ثبت برند یکی از مهمترین کارهایی است که صاحبین مشاغل باید آن را در اولین فرصت انجام دهند. انجام این کار می‌تواند مزایای بسیار زیادی برای شما داشته باشد که قبلا در مقاله ای به صورت کامل درباره آن گفته‌ایم. برای ثبت شرکت شما باید آگهی خود را در روزنامه رسمی به چاپ برسانید. اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که اطلاعاتی درباره این روزنامه ندارید، در این مقاله ما تمام آن چیزی را که باید در این مورد بدانید را به شما می‌گوییم.

روزنامه رسمی چیست؟

این روزنامه یکی از سازمان های زیر نظر قوه قضاییه است که معتبرترین منبع برای اطلاع رسانی در مورد شرکت ها می‌باشد. مطابق با قوانین وضع شده در جمهوری اسلامی ایران، تمام کسانی که شرکت خود را به ثبت می‌رسانند، حدودا 30 روز فرصت دارند تا اطلاعاتی مانند حوزه فعالیت، برند، قوانین و مقررات و غیره را از طریق روزنامه رسمی به اطلاع عموم مردم برسانند.

البته باید بدانید که راه های دیگری نیز برای اطلاع رسانی وجود دارد که روزنامه رسمی بهترین آنهاست. همچنین باید بدانید که اگر تغییری در شرکت شما به وجود بیاید، شما باید هزینه ثبت تغییرات شرکت را بپردازید و این تغییرات را نیز به اطلاع عموم برسانید. اطلاع رسانی به این روش به دلیل عدم ضرورت حضور کارفرما بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است. ضمن آنکه شما می‌توانید روند انتشار آگهی خود را به صورت اینترنتی پیگیری کنید.

جالب است بدانید که سازمان روزنامه رسمی قراردادی را با اداره ثبت اسناد امضا کرده است که طبق آن پس از ثبت یک شرکت، اداره اسناد اطلاعات مربوطه را برای این سازمان ارسال می‌کند تا فرآیند اطلاع رسانی آغاز شود. همین موضوع باعث شده تا روند کار سریع تر و راحت تر پیش برود.

وظایف روزنامه رسمی

وظایف و اختیارات روزنامه رسمی کشور

روزنامه رسمی بر اساس قوانین منصوب در کشور، دارای وظایف و اختیاراتی است که به شرح زیر می‌باشند:

 • این روزنامه وظیفه دارد تا در مورد ثبت و یا انحلال تمامی شرکت های تجاری و غیر تجاری به مردم اطلاع رسانی کند.
 • همچنین این روزنامه تمام آگهی هایی که از طرف قانون و دستگاه قضایی اعلام شده باشد را نیز به اطلاع مردم می‌رساند.
 • قوانین و مقرراتی که برای ثبت شرکت و هزینه ثبت علامت تجاری توسط سازمان های مربوطه تنظیم می‌شود نیز از این طریق به اطلاع مردم می‌رسد.
 • روزنامه رسمی همچنین خلاصه نامه ها و آگهی هایی که مربوط به شرکت های داخلی و خارجی ثبت شده هستند را نیز منتشر می‌کند.

نکته مهم: استفاده از خدمات روزنامه رسمی می‌تواند به توسعه تجارت شما کمک بسیار زیادی بکند. برای آنکه بهترین استفاده را از آگهی های این روزنامه داشته باشید، کافیست با کارشناسان هوبا ثبت تماس حاصل فرمایید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند. هوبا ثبت یکی از بهترین شرکت ها در ارائه خدمات ثبتی است که می‌تواند در کمترین زمان، بهترین نتیجه را برای شما حاصل کند.

مزایای اطلاع رسانی از طریق این روزنامه

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، راه های دیگری نیر برای اطلاع رسانی در این زمینه وجود دارد؛ اما بهترین این راه ها روزنامه رسمی است. دلیل برتری این روش نسبت به روش های دیگر به شرح زیر است:

 • ثبت شرکت در روزنامه رسمی را می‌توان به عنوان اولین تبلیغ برای برند شما در نظر گرفت.
 • با این کار شما به اطلاع تمام مردم و همکاران خود می‌رسانید که شرکت شما با این نام تجاری ثبت شده است. به این صورت دیگر کسی نمی‌تواند از نام شرکت شما برای فعالیت استفاده کند.
 • اطلاع رسانی شرکت ها به صورت عمومی از طریق همین روزنامه امکان پذیر است.
 • ثبت تغییرات شرکت و همچنین اطلاع رسانی درباره اطلاعیه های مهم شرکت از این طریق کار بسیار راحتی است.

در چاپ آگهی در این روزنامه باید دقت کنید که امکان ویرایش آگهی ارسال شده وجود ندارد. به همین خاطر بهتر است قبل از ارسال آگهی تغییرات لازم را اعمال کنید.

نحوه ثبت آگهی در روزنامه رسمی

نحوه ثبت آگهی در روزنامه رسمی

برای ثبت آگهی در این روزنامه، تنها راه استفاده از وبسایت این سازمان است. هرچند که امروزه زمانی که شرکت شما در اداره ثبت اسناد به صبت می‌رسد، این اداره به صورت خودکار اطلاعات شرکت شما را برای روزنامه رسمی ارسال می‌کند. در گذشته شما خودتان باید این کار را انجام می‌داید که برای برخی از افراد این کار می‌توانست دشوار باشد.

شما برای ثبت آگهی خود در این روزنامه تنها یک برا فرصت دارید. به همین خاطر باید تمام دقت خود را به کار بگیرید تا بتوانید اطلاعات خود را به درستی وارد کنید. همچنین باید بدانید که برای این کار نیاز به مدارکی خواهد بود که قبلا در مقاله ای دیگر به آنها اشاره کرده‌ایم.

سخن پایانی

توصیه ما به شما این است که اگر تجربه و مهارت کافی در این زمینه را ندارید، خودتان اقدام به ثبت آگهی در این روزنامه را نکنید. شما می‌توانید این کار را به شرکت هوبا ثبت بسپارید تا با قیمتی مناسب آگهی شما را در روزنامه رسمی ثبت کند. همچنین اگر در این زمینه سوالی دارید، کارشناسان ما می‌توانند راهنمای شما در این زمینه باشند.

به این نوشته امتیاز دهید

پیام بگذارید