هوبا ثبتهوبا ثبتهوبا ثبت
۰۲۱-۸۸۷۰۴۹۰۰
خیابان شهید بهشتی، خیابان قائم مقام فراهانی کوچه میرزا حسنی، پلاک ۹ ، طبقه ۴ ، واحد ۱۲

ثبت تغییرات شرکت تعاونی چیست و چگونه انجام می شود؟

 • خانه
 • مقالات
 • ثبت تغییرات شرکت تعاونی چیست و چگونه انجام می شود؟
چگونگی فرآیند ثبت تغییرات شرکت بازرگانی

شرکت تعاونی شرکتی است که میان اشخاص حقیقی به منظور رفع نیازهای مشترک میان شرکاء تشکیل شده و با هدف بهبود وضع معیشتی اقشار کم ‌درآمد جامعه و همچنین کمک به بهتر شدن وضع اقتصادی موجود، فعالیت می کند. در این نوع از شرکت ها، نفع مالی برای شرکا نیز مد نظر است، اما این مورد هدف فرعی شرکت های تعاونی برشمرده می شود؛ چرا که همانطور که پیش تر اشاره کردیم، هدف اصلی آن ها کمک رسانی و ارائه خدمات خوب و معقولی از قبیل اهدای انواع کالاها به اصناف مختلف است. در یا مقاله تصمیم داریم در خصوص ثبت تغییرات شرکت تعاونی اطلاعات بیشتری ارائه دهیم، مدارک، مراحل و هزینه های این پروسه را بررسی کنیم.

صنف هایی از قبیل: شرکت های تعاونی کشاورزی که برای تهیه انواع سموم، کود و بذرها به هم نوعان خود می کنید. همچنین تعاونی هایی هستند که برای قشر ضعیف تر جامعه با هزینه های مناسب تری به تهیه مسکن می پردازند. شرکت های تعاونی همچنین با وام دادن به کسب و کار های تازه کار و همچنین پیدا کردن شغل مناسب برای افراد بیکار به چرخیدن چرخ های اقتصادی جامعه کمک می کنند.

در چه مواردی ثبت تغییرات شرکت تعاونی را انجام می دهیم؟

در حقیقت اغلب تغییراتی که در شرکت ها رخ می دهد نیازمند ثبت تغییرات شرکت تعاونی نیستند. اما تغییراتی که موجب شوند نیاز به دست بردن در اساسنامه ی شرکت وجود داشته باشند باید حتما ثبت تغییرات شرکت تعاونی شوند. این تغییرات شامل موارد زیر می شوند:

 1. تغییر در اساسنامه شرکت
 2. تغییر و یا تمدید مدیران و صاحبان اصلی شرکت
 3. ثبت ورود و خروج شرکای جدید
 4. تغییر میزان سهم افراد از سهام شرکت
 5. تغییر نام شرکت
 6. انحلال شرکت در صورت منقضی شدن مدت زمان شرکت
 7. تغییر دادن قالب شرکت به انواع دیگر
 8. ادغام شرکت با شرکت های دیگر
 9. تغییر محل قرارگیری شرکت
 10. تغییر دادن افراد دارای حق امضا

لازم به ذکر است ثبت تغییرات شرکت نیازمند کسب مجوز از وزارت تعاون است. این کار به طور رسمی باید به اطلاع اداره ثبت شرکت ها برسد.چگونگی تغییر ثبت شرکت تعاونی

مدارک مورد نیاز برای ثبت تغییرات شرکت تعاونی چیست؟

اگر قصد ثبت تغییرات در شرکت تعاونی خود را دارید در ابتدا باید با در دست داشتن مدارک فوق از طریق سامانه اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت این تغییرات بپردازید. این مدارک عبارتند از:

 • صورتجلسه ای که در جلسات مجمع های عمومی به همراه توضیح کامل مذاکره ها 
 • جدیدترین اساسنامه شرکت
 • مدارک شناسایی تمامی شرکای شرکت تعاونی
 • یک نسخه از روزنامه ی رسمی که آگهی شرکت تعاونی شما در آن ثبت شده است

فرآیند ثبت تغییرات در شرکت های تعاونی چگونه انجام می شود؟

 • پس از جمع آوری مدارک ذکر شده با مراجعه به سایت اداره ثبت شرکت ها در ابتدا به قسمت صورتجلسه تغییرات وارد شده و سپس با وارد کردن اطلاعات شرکت تعاونی مورد نظر، اقدام به وارد کردن متن کامل صورتجلسه برای ثبت تغییرات در شرکت تعاونی کنید.
 • در مرحله ی بعدی ضمن ثبت نام تمامی شرکای شرکت تعاونی و اطلاعات شخصی آنها، نام شرکت را قید کرده و میزان سهام و اینکه هر شخص چه مقداری سهام در شرکت دارد را ثبت کنید.
 • پس از ذکر موضوع فعالیت شرکت، اقدام به بارگزاری مدارک ذکر شده کرده و درخواست نهایی خود را ثبت کنید.
 • در قدم آخر نیز مدارک خود را به صورت فیزیکی از طریق پست برای اداره ثبت شرکت ها ارسال می‌کنید. و هزینه ی آگهی ثبت تغییرات شرکت تعاونی را پرداخت کنید.

فرآیند تغییر ثبت شرکت تعاونی

مدت زمان تغییرات شرکت تعاونی چقدر است؟

پس از ثبت صورتجلسه در سامانه اداره ثبت شرکت ها، حدودا سه روز فرصت دارید که مدارک خود را به صورت فیزیکی پست کنید.  معمولا اگر همه ی مراحل را سریعا و بدون فوت وقت به انجام برسانید، ثبت تغییرات شرکت را طی 10 روز کاری انجام شده که  کمتر از این زمان به دلیل بررسی شرکت توسط کارشناسان مربوطه امکان پذیر نیست. موسسه هوباثبت این امکان را به شما می دهد که با اطمینان خاطر کارهای ثبت تغییرات شرکت خود را به ما بسپارید.

مدت زمان تغییر ثبت شرکت

 هزینه ثبت تغییرات در شرکت های تعاونی چقدر است؟

برای ثبت تغییرات، اگر خودتان اقدام کنید به این کار بدون وکیل یا هر موسسه ای برای ثبت هر صورتجلسه حدودا 200 هزار تومان هزینه خواهید کرد. اما مثلا اگر با موسسه هوباثبت کار کنید معمولا بدون در نظر گرفتن هزینه های درج آگهی در روزنامه، هزینه ثبت تغییرات شرکت در هر صورتجلسه کمی بالاتر خواهد بود که این امر به دلیل وقت گیر بودن و طولانی بودن مراحل اداری، مبلغی مقرون به صرفه است.  چرا که با صرفه جویی در وقت و صرف انرژی بیشتر روی شرکت و کسب و کار خود می توانید به ارتقای هرچه بیشتر شرکت تعاونی خود بیندیشید.

هزینه تغییر ثبت شرکت ها

جمع بندی

شرکت های تعاونی با هدف بهبود وضعیت معیشتی افراد جامعه راه اندازی شده اند. این شرکت ها کمک شایانی در زمینه کسب و کار و اقتصاد به افرادی که به این شرکت ها نیاز دارند می کنند. در موارد متعددی نیاز به ثبت تغییرات است که به آنها نیز اشاره کردیم. همچنین با آماده سازی مدارک شرکت می توانید با ورود به سایت ثبت شرکت ها، این تغییرات را به صورت شخصی ثبت کرده یا کارهای خود را به هوبا ثبت بسپارید.

به این نوشته امتیاز دهید

پیام بگذارید