هوبا ثبتهوبا ثبتهوبا ثبت
۰۲۱-۸۸۷۰۴۹۰۰
خیابان شهید بهشتی، خیابان قائم مقام فراهانی کوچه میرزا حسنی، پلاک ۹ ، طبقه ۴ ، واحد ۱۲

مراحل ثبت اینترنتی تغییرات شرکت و نحوه انجام | هوبا ثبت

 • خانه
 • مقالات
 • مراحل ثبت اینترنتی تغییرات شرکت و نحوه انجام | هوبا ثبت
ثبت اینترنتی تغییرات شرکت

وقتی‌که یک شرکت یا موسسه‌ای را ثبت می‌کنیم، طبیعتا بعد از مدتی نیاز است که تغییراتی در آن ایجاد شود. که این تغییرات باید مطابق قوانین تجارت به ثبت برسند که امروزه با پیشرفت تکنولوژی، ثبت اینترنتی تغییرات شرکت هم میسر شده است.  ثبت تغییرات شرکت نیاز به تدوین و تنظیم صورتجلسه است. تنظیم صورتجلسه روش و مقررات خاص خود را دارد و باید در تنظیم آن با توجه به نوع شرکت و اساسنامه شرکت، مقررات قانون تجارت را مورد توجه قرار داد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از خدمات هوبا ثبت استفاده کنید.

تغییرات شرکت شامل، تغییر نشانی شرکت، تغییر موضوع و اسم شرکت، افزایش یا کاهش سرمایه شرکت، ورود، خروج شریک یا سهامدار، انتخاب اعضای هیأت مدیره، تصویب ترازنامه سود و زیان، انحلال شرکت است. قبل از تاسیس سامانه الکترونیکی، انجام کلیه امور گفته شده با دردسر و صرف زمان زیادی همراه بوده است. اما امروزه به‌جای مراجعه حضوری و صرف زمان طولانی به اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری از طریق اینترنت با مراجعه به سایت، صورتجلسه مربوطه را دریافت کنند.

مقاله پیشنهادی: هزینه ثبت تغییرات شرکتثبت تغییرات اینترنتی

مراحل ثبت اینترنتی تغییرات شرکت

مرحله اول تکمیل اطلاعات شرکت

 1. وارد کردن شناسه ملی شرکت در قسمت مربوطه.
 2. وارد کردن شماره ثبت شرکت در صورتی‌که شناسه ملی نداشته باشد.
 3. انتخاب نوع شرکت (شرکت سهامی خاص است، با مسئولیت محدود است، نسبی است یا تضامنی.) مرحله دوم تکمیل اطلاعات مربوط به جلسه
 1. انتخاب نوع صورتجلسه ( مجمع عمومی سالیانه است، مجمع عمومی عادی است یا فوق العاده )
 2. تعیین نصاب جلسه ( اینکه تمامی اعضای تشکیل دهنده شرکت در جلسه حضور دارند یا اکثریت آنها )
 3. وارد نمودن مشخصات متقاضی ( نام، نام خانوادگی، شماره ملی، شماره همراه متقاضی جهت اطلاع رسانی)
 4. تعیین سمت متقاضی ( اصیل یا وکیل بودن شخص متقاضی)
 5. تعیین ساعت شروع و پایان جلسه در قسمتهای مربوطه (رعایت تقدم و تأخر ساعات جلسات چنان‌چه در یک روز تشکیل شده باشند.)
 6. مشخصات و سمت فرد امضا کننده دفتر باید مشخص گردد.

مرحله سوم تصمیمات جلسه جهت ثبت تغییرات شرکت

 1. تصمیمات اتخاذ شده در جلسه وارد می‌گردد. تصمیم مورد نظر را از فهرست نوع تصمیم انتخاب می‌کنیم. و چنان‌چه چند تصمیم در جلسه اتخاذ گردد باید گزینه افزودن تصمیم جلسه را انتخاب نمود و تصمیمات دیگر را وارد کرد.
 2. ورود به صفحه نام‌های درخواستی چنانچه تغییر نام شرکت در جلسه موضوعیت داشته باشد. اولویت را مشخص کرده در قسمت نام درخواستی اسم مورد نظر را تایپ می‌کنیم. ( تعداد اسامی پیشنهادی نباید بیشتر از پنج اسم باشد.)
 1. آپلود لیست اشخاص حاضر در جلسه طی یک فایل.
 2. چنان‌چه در تصمیمات جلسه انتخاب بازرس یا هیأت مدیره یا مدیران وجود دارد. باید اسم اشخاصی که دارای این سمت هستند و اشخاص جانشین آنها تک تک وارد سیستم شود.

مرحله چهارم سمت اشخاص جلسه

 1. وارد نمودن سمت اشخاص در جلسه.
 2. چنانچه شخصی سمتی در جلسه  دارد و جزیی از سهامداران شرکت یا رییس شرکت است باید سمتی را که در جلسه دارد انتخاب کند و تمامی مشخصات شناسایی خود همانند نام، نام خانوادگی، شماره ملی، نام پدر را وارد کند.

مرحله پنجم ارتباط اشخاص جلسه برای ثبت تغییرات شرکت

مشخص شدن کلیه افرادی که در جلسه دارای سمت بودند و در مرحله قبلی اسامی آنها ثبت شده است و اینکه با شرکت دارای چه ارتباط قانونی هستند. ( وکیل بودن، نماینده قانونی بودن، وصی و قیم بودن )

ثبت اینترنتی تغییرات

مرحله ششم تأیید صحت ورود اطلاعات و مدارک مورد نیاز.

هفتمین مرحله کنترل تمام اطلاعات وارد شده و تایید آن.

مرحله هشتم وارد نمودن عین متن صورتجلسه (قرار گرفتن متن پیشنهادی در صفحه)

مرحله آخر پذیرش نهایی و دریافت کد رهگیری. وقتی تمامی اطلاعات مربوط به جلسه به طور دقیق و کامل توسط فرد متقاضی وارد سیستم شد. باید برای فرستادن صورتجلسه مکانیزه به ثبت شرکت‌ها کلیک کرده و بعد از مطالعه بر روی گزینه تأیید به پذیرش کلیک کرد. پرینت صفحه نشان دهنده کد رهگیری و مراجعه به اداره کل ثبت شرکت‌ها همراه با سایر مدارک ذکر شده آخرین اقدام جهت ثبت تغییرات اینترنتی شرکت است.

فرایند ثبت اینترنتی تغییرات شرکت کمک بسیار مهمی جهت تسهیل امور مربوط به ثبت برای متقاضیان است. اما آنچه اهمیت دارد نحوه تکمیل فرم‌های مربوطه و صحت ورود اطلاعات است. که بدون هیچ گونه ایرادی انجام شود. برای اطمینان خاطر از انجام درست امور بهتر آن است تمامی این امور و ثبت شرکت را با خاطری آسوده به همکاران ما در شرکت هوبا ثبت بسپارید.

5/5 - (1 امتیاز)

پیام بگذارید